خلاقیت - قدرت - ایده12 اوت, 2020

استارتاپ کم ریسک، تناقض‌نمایی که استارتاپ استودیو حل می‌کند

راه اندازی استارت آپ

راه اندازی استارت آپ به صورت پیش فرض وقتی راجع به استارتاپ صحبت می کنیم، اولین چیزی که به ذهن می رسد، یک تیم کارآفرین و سخت کوش است که درگیر یک کار نوآورانه و پرخطر (ریسک) می شوند بلکه در نهایت به یک خروجی خارق‌العاده دست پیدا کنند.

اگر یکی از این مؤلفه های استارتاپ (تیم کارآفرین و پرتلاش یا کار نوآورانه و پرخطر) وجود نداشته باشد، استارتاپ به سبک معمول نمی تواند خلق شود. شرکت ها امکان جذب تیم کارآفرین و خلاق را ندارند، چون این افراد معمولا کار با تعاریف کارمندی را نمی پسندند. یا اگر جذب کنند، در بیشتر وقت ها، روحیه کارآفرینی این افراد را از بین می برند. به همین دلیل برای توسعه راهکارهای نوآورانه، شرکت متوسل به ایجاد آزمایشگاه های تحقیق و توسعه یا واحدهای نوآوری داخل سازمان می شوند. این واحد ها ایده های جدید را به صورت داخلی شناسایی و پیاده سازی می کنند.

از طرفی تیم های کارآفرین نیز در عین حالی که احتمالا علاقه چندانی به فعالیت کارمندی به سبک معمول را ندارند، لزوما نمی توانند ریسک بالای استارتاپ را تحمل کنند. به جز معدود کارآفرینانی که مسیر استارتاپ را شروع می کنند و موفق می شوند؛ بسیاری دیگر ناگزیر باید مسیر کارمندی در یک شرکت را انتخاب کنند. ممکن است از همان ابتدا این مسیر را انتخاب کنند. ممکن است پس از شروع یک استارتاپ و تجربه شکست به این مسیر بغلتند.راه اندازی استارت آپ

بیشتر بدانید :