خلاقیت - قدرت - ایده28 مه, 2020
ایمیل مارکتینگ چیست

ایمیل مارکتینگ چیست و گام‌های راه‌اندازی یک کمپین موثر کدامند؟


آیا می‌دانید چگونه یک کمپین ایمیل مارکتینگ موفق راه اندازی کنید؟ نمی‌دانید استراتژی ایمیل مارکتینگ شما کار می‌کند یا نه؟ با ارسال حدود ۲۶۹ میلیارد ایمیل در روز، رقابت زیادی برای جلب توجه مخاطبانتان وجود دارد.ایمیل مارکتینگ چیست 

در این مطلب قصد داریم تا مراحل اجرای یک کمپین ایمیلی موثر و موفق را در ۱۰ گام به شما معرفی نماییم. ۵ گام نخست در این مقاله و ۵ گام بعدی در مقاله بعدی ارائه می‌گردد. پس از مطالعه‌ی این مقاله شما قادر خواهید بود با پیاده‌سازی یک کمپین ایمیل مارکتینگ موثر، توجه، تعامل، جذب و فروش بیشتری را جلب نمایید.

در این مقاله خواهید خواند:
یک کمپین ایمیل مارکتینگ چیست؟
گام اول) یک لیست ایمیل هدفمند بسازید
گام دوم) اهداف خود را بشناسید
گام سوم) انواع ایمیل‌ها را بشناسید
گام چهارم) مخاطبان خود را بشناسید

یک کمپین ایمیل مارکتینگ چیست؟

یک کمپین ایمیل مارکتینگ، ایمیلی است که از یک کسب و کار (فروشنده) به یک یا چند مشتری یا مشتری احتمالی ارسال می‌شود. یک کمپین بازاریابی ایمیلی موفق باعث می‌شود که گیرندگان اقدام کنند، با کسب‌وکار شما درگیر شوند، و به شما برای جذب و فروش بیشتر کمک کنند.

بیشتر بدانید :

یکی از بزرگ‌ترین مزایای ایمیل مارکتینگ این است که مردم هنوز به طور وسیعی از ایمیل استفاده می‌کنند. در حقیقت، همان‌طور که مقاله ما (چرا ایمیل مارکتینگ نمرده است) ظاهر می کند، ۹۰% بزرگ‌سالان و ۷۴% نوجوانان هنوز به طور مرتب از ایمیل استفاده می‌کنند.

این امر باعث می‌شود که بازاریابی ایمیلی به ابزاری مناسب برای ایجاد مراودات با مشتری تبدیل شود تا به شما در افزایش جذب و فروش کمک کند.

اما قبل از اجرای یک کمپین بازاریابی ایمیلی موفق، باید بعضی کارهای مقدماتی را انجام دهید، تا برای ارسال اولین ایمیل موفق خود آماده باشید.ایمیل مارکتینگ چیست 

گام اول) یک لیست ایمیل هدفمند بسازید

موفق‌ترین کمپین‌های ایمیل مارکتینگ آن‌هایی است که یک لیست ایمیلی پر از افراد واجد شرایط دارد که به آنچه شما عرضه می‌کنید علاقمند هستند. بهترین راه ایجاد یک لیست ایمیلی هدفمند، تبدیل بازدید کنندگان وب‌سایت‌تان به مشترکین است.

اما آیا می‌دانید که به طور متوسط، ۸۰% درصد از بازدیدکنندگان وب‌سایت شما بدون ثبت‌نام در خبرنامه ایمیلی، سایت شما را برای همیشه ترک می‌کنند؟

به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که از پاپ‌آپ‌های هنگام خروج برای تبدیل بازدیدکنندگان ترک‌کننده به مشترکان و مشتریان استفاده کنید.

پاپ‌آپ‌های هنگام خروج رفتار کاربر را تشخیص می‌دهند تا آن‌ها را با یک کمپین هدفمند در همان لحظه‌ای که می‌خواهند سایت شما را برای همیشه ترک کنند به فعالیت وا می‌دارند. این فناوری هوشمند می‌تواند تغییرات شما را به سرعت افزایش دهد.

گام دوم) اهداف خود را بشناسید

همه بازاریابی‌های خوب با تعیین اهداف شروع می‌شود و بازاریابی ایمیلی از این قاعده مستثنی نیست. برای اجرای یک کمپین ایمیل مارکتینگ موفق، به این فکر کنید که به چه چیزی می‌خواهید برسید. اهداف مرسوم برای یک کمپین بازاریابی ایمیلی از این قبیل‌اند:

 • خوش‌آمدگویی به مشترکین جدید و گفتن در مورد کسب‌وکار و مزایای‌تان، تا با آنها ارتباط بگیرید.
 • افزایش تعامل مخاطب با محتوا و کسب‌وکارتان، چه این که آن تعامل به بازدید از سایت یا به فروش اولیه‌ ارتقا یابد.
 • پرورش مشترکین موجود، با ارائه چیزهایی که آنها برایش ارزش قائل هستند.
 • درگیرسازی مجدد مشترکانی که هنوز فعال نیستند.
 • تقسیم‌بندی مشترکین برای اینکه بتوانید کمپین‌های بازاریابی ایمیلی هدفمندتری ارسال کنید.

همچنین می‌توانید اهداف ایمیل مارکتینگ را با توجه به تغییر در اهداف‌تان تغییر دهید.ایمیل مارکتینگ چیست 

بیشتر بدانید :

گام سوم) انواع ایمیل‌ها را بشناسید

درک انواع ایمیل‌هایی که می‌توانید ارسال کنید نیز مهم است. افراد این موارد را به روش‌های مختلفی گروه‌بندی می‌کنند، اما در اینجا سه نوع ایمیل اصلی وجود دارد:

 • همه ما با ایمیل‌های تبلیغاتی آشنا هستیم، که درباره عرضه و فروش صحبت می‌کنند و خود را تبلیغ می‌کنند.
 • سپس ایمیل‌های ارتباطی هستند، که آنچه به مشترکان وعده داده‌اید را می‌فرستید، مانند یک خبرنامه هفتگی، یک هدیه رایگان، اطلاعات مناسبی که آنها می‌توانند استفاده کنند و موارد دیگر.
 • همچنین ایمیل‌های تراکنشی که شامل موارد زیر هستند:
  تایید ثبت‌نام مشترکین
  پیام‌های خوش‌آمدگویی
  تاییدیه سفارش یا خرید
  اعلام وصول تغییرات در اطلاعات مشترکین

ایمیل‌های تراکنشی معمولاً با اقدامات مشترکین ایجاد می‌شوند و به عملی که در سایت شما انجام داده‌اند مربوط می‌شوند.

اکنون که انواع ایمیل‌های ارسالی را می‌شناسید، زمان رفتن به گام بعدی برای ایجاد یک کمپین ایمیل مارکتینگ موثر است.

گام چهارم) مخاطبان خود را بشناسید

اگر مدتی است که ایمیل مارکتینگ انجام می‌دهید، احتمالاً مخاطبان‌تان را می‌شناسید. اگر تازه کار را شروع کرده‌اید، باید حدس‌هایی بزنید تا بتوانید محتوای خود را به هدف مطلوب برسانید. نگران نباشید؛ دقایقی پس از ارسال اولین کمپین خود، جمع آوری اطلاعات مشترکان را شروع کنید، بنابراین دفعه بعد، داده‌های واقعی برای کارتان خواهید داشت.ایمیل مارکتینگ چیست 

در ضمن، داده‌های Google Analytics و پروفایل رسانه‌های اجتماعی‌تان را مانند داده‌های Facebook Insights که در زیر نشان داده شده است، گردآوری کنید:

ایمیل مارکتینگ چیست

ایمیل مارکتینگ چیست

هر دو منبع، اطلاعاتی در مورد مشخصات جمعیتی، موقعیت مکانی و علایق، به همراه معیارهایی دیگر دارند، که به شما تصویری از اینکه مشتریان شما چه کسانی هستند و چه علایقی دارند، ارائه می‌دهد. این یک نقطه شروع خوب برای پیش‌برد کمپین‌های موفقیت آمیز است.

گام پنجم) از فناوری به صورت خردمندانه استفاده کنید

بهترین سرویس‌های بازاریابی ایمیلی دارای ابزارهایی برای کمک به شما در ایجاد موفقیت‌آمیز کمپین‌های بازاریابی ایمیلی هستند. ویژگی‌هایی مانند:

 • ایجاد و اتوماسیون آسان کمپین‌ها، از جمله ارائه‌ی قالب‌های آماده و گردش کار
 • ادغام با نرم‌افزارهایی که تا کنون از آنها استفاده می‌کرده‌اید، مانند WordPress
 • راه‌هایی برای دسته‌بندی مخاطبان‌تان
 • تجزیه و تحلیل عمیق در مورد عملکرد کمپین ایمیلی

امکاناتی مانند اتوماسیون Mailchimp که در تصویر زیر مشاهده می‌شود به شما کمک می‌کند تا ایمیل‌های تراکنشی و به‌روزرسانی‌های وبلاگ محور را تنظیم کنید، سریع به مشتریان پاسخ دهید و ایمیل‌های تبلیغاتی و ارتباطی، ایجاد و ارسال کنید. این‌ها همه روش‌های خوبی برای موفقیت در بازاریابی ایمیلی هستند.ایمیل مارکتینگ چیست 

بیشتر بدانید :

(این قابلیت میلچیمپ جدیداً پولی شده است و برای استفاده از آن و دیگر امکانات ویژه‌ حدوداً ۱۰۰ هزار تومان باید بپردازید)

برای کسب بهترین نتیجه، گزینه‌های انتخابی را در مکان‌های مختلف قرار دهید و نحوه ظاهرشدن آنها را با قوانین و سطح صفحه هدف انتخاب کنید. این کار در حالی که باعث اثربخشی می‌شود، سطح آزردگی را کاهش می‌دهد.ایمیل مارکتینگ چیست 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *