آموزشتجارت الکترونیک

ترفندهای استفاده از Grey Hat SEO که گوگل شما را جریمه نمیکند

ترفندهای استفاده از Grey Hat SEO ین روزها استفاده از روش های Grey Hat SEO به منظور بهبود رنک سایت از محبوبیت . این مقاله به بررسی اینکه آیا می شود از Grey Hat SEO استفاده کرد ولی از طرف گوگل و موتورهای جستجو جریمه نشد می پردازد.

شاید در مورد SEO کلاه سیاه و کلاه سفید شنیده باشید. اما ، تکنیک های سئو کلاه خاکستری چیست؟

توصیه نمی شود از این استراتژی ها برای به دست آوردن رتبه بالاتر استفاده کنید. اما ، شما باید آنها را در نظر بگیرید که وب سایت خود را در هر زمان و در صدر نتایج موتورهای جستجو قرار دهید.

Grey Hat SEO چیست؟

وقتی از SEO کلاه سفید استفاده می کنید ، از استراتژی های پذیرفته شده توسط Google استفاده می کنید. در حالی که استفاده از تکنیک های Grey Hat SEO مانند رفتن به سمت تاریک است. این تکنیک ها توسط Google ممنوع است و ممکن است وب سایت شما مجازات شود.

سئو کلاه خاکستری ترکیبی از هر دو نوع استراتژی است. اگر استراتژی سئو کلاه سفید شما نتایج عالی برای شما کسب می کند ، ممکن است برای سرعت بخشیدن به روند ، شما تکنیک های کلاه خاکستری را هم استفاده کنید.

Grey Hat SEO
Grey Hat SEO

بیشتر بدانید :

تکنیک های استفاده از Grey Hat SEO

اما در صورت استفاده از آنها به روش صحیح ، میتوانید رتبه خود را در سریع بهبود ببخشید . در اینجا ۱۰ نکته سئو کلاه خاکستری آورده شده است که می توانند وب سایت شما را به سرعت از صفر به شماره ۱ ببرند:

طول محتوای قدیمی خود را افزایش دهید

وقتی صحبت از ایجاد ترافیک می شود ، مطالب طولانی بهتر کار می کنند. متوسط طول محتوای شما چیست؟ آیا شما در حال ارسال محتوای هستید که فقط ۱۰۰۰ کلمه طول دارد؟

اگر در یک مسابقه رقابتی هستید ، باید درمورد ایجاد پست های بلاگ را ۲۰۰۰ کلمه یا بیشتر در نظر بگیرید. متوسط طول محتوای قدیمی شما چقدر است ؟ آیا در محدوده ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ کلمه ؟

اضافه کردن طول پست های قدیمی شما می تواند در ایجاد ترافیک به شما کمک کند. قانون این است که پست هایی با ۲۰۰۰ کلمه یا بیشتر می توانند به طور معجزه آسایی بر روی ترافیک ارگانیک شما تاثیر بگذارند. هنگام گسترش محتوای قدیمی خود باید این موضوع را در نظر بگیرید.ترفندهای استفاده از Grey Hat SEO

خرید دامین های اکسپایر شده

این روش یکی از متداول ترین متد های سئو خاکستری می باشد، البته به شرطی که به روش درستی از آن استفاده شود. در این روش در صورت خرید یک دامین اکسپایر شده، می توانید از تمامی بک لینک های موجود برای دامین خریداری شده تان استفاده کنید.

زماینکه قصد خرید یک دامین اکسپایر شده را دارید باید توجه کنید که حتما یک دامین خوش نام را خریداری کنید. برای این منظور توصیه میشود که با چک کردن اینکه آیا دامین مورد نظرتان قبلا توسط موتورهای جستجو جریمه شده است یا خیر از خوشنامی و معتبر بودن آن اطمینان حاصل کنید. همچنین این دامین باید مرتبط با کسب و کار شما و عاری از لینک های مخرب باشد.

بیشتر بدانید :

استفاده از شبکه خصوصی وبلاگ نویسی (PBN)

شاید شنیده باشید که استفاده از PBN یک استراتژی SEO کلاه سیاه است. با این حال ، این روش تنها زمانی سئو سیاه محسوب می شود که از PBN خود را بر پایه لینک های نامرتبط و محتوای تکراری و کپی شده پایه ریزی کنید. اگر محتوای اصلی و باکیفیت را برای موضوعات مرتبط ایجاد می کنید ، در SEO کلاه خاکستری قرار می گیرد.ترفندهای استفاده از Grey Hat SEO

بکارگیری کلمات کلیدی مناسب

کلمات کلیدی نامناسب ( نامرتبط) به شدت بر روی رنکینگ سایت اثر می گذارد. با این حال در صورت استفاده از کلمات کلیدی مناسب می توانید اثرات فوق العاده آن را بر روی بهبود رنک سایتتان ملاحظه کنید.

به این نکته توجه کنید که کلمات کلیدی باید بصورت طبیعی در داخل متن استفاده شوند و به این موضوع توجه داشته باشد که تعداد دفعات و نحوه استفاده درست از کلمات کلیدی بسیار مهم است.

استفاده صحیح از فضاهای مجازی انتشار محتوا (social bookmarking sites)

ثبت سایتتان در فضاهای مجازی انتشار محتوا نظیر Reddit, Twitter, Facebook و … می تواند به بهبود سئو کمک کنند ولی حواستان باشد که در این کار زیاده روی نکنید. بهترین حالت این است که لینک هایتان را نهایتا یک یا دوبار در چنین فضاهایی منتشر کنید.

ثبت سایت در Web Directories

Web Directories سایت هایی هستند که همانند کاتالوگ عمل میکنند. این سایت ها منبع بزرگی از لیست تمامی سایت های موجود در اینترنت هستند و تمامی کسب و کارها می توانند با ثبت سایت خود در Web Directoryها و قرار دادن اطلاعات تماس و معرفی شرکت و کسب و کارشان، خود را در معرض دید تعداد بسیار بیشتری از مشتریان بالقوه خود قرار دهند.

با ثبت سایت خود در Web Directories می توانید تعداد زیادی بک لینک مرتبط و با کیفیت دریافت کنید.مزیت Web Directories این است که کسب و کارها می توانند وب سایت خود را در دسته بندی مرتبط با کار خود ثبت نمایند.

البته تمامی Web Directories مشابه هم نیستند بنابراین لازم است سایت خود را در Web Directories هایی که مینوانند بیشترین و با کیفیت ترین بک لینک ها را دراختیار شما قراردهند ثبت نمایید.

داشتن چندین حساب در شبکه های مجازی

ممکن است فکر کنید تنها با انتشار محتوای باکیفیت می توانید رنک سایت خود را بهبود بخشید ولی موتورهای جستجو علاوه بر محتوای باکیفیت به فعالیت شما در شبکه های اجتماعی هم توجه می کنند.ترفندهای استفاده از Grey Hat SEO

اگر در فضای مجازی فعالیتی ندارید بهتر است که هرچه زودتر شروع کنید !! برای اینکار لازم است در تعدادی از شبکه های اجتماعی عضو شوید و شروع به فعالیت کنید. نکته قابل ذکر این است که داشتن پندین حساب کاربری در هریک از شبکه های اجتماعی سئو خاکستری و داشتن تنها یک حساب سئو سفید محسوب می شود.

بیشتر بدانید :

داشتن چندین حساب کاربری در شبکه های اجتماعی و به کارگیری تکنیک سئو خاکستری به افزایش تعداد فالوئر، ترافیک سایت، بازنشر شدن محتواهای تولیدی، و … کمک میکند. با این حال اگر قصد تبدیل شدن به یک برند شیک و خوش نام را دارید این روش توصیه نمیشود.

استفاده درست از نظرات

برخی از سایت ها میتوانند در دریافت نظرات سازننده به شما کمک کنند. استفاده از این نظرات مانند برگ برنده ای است که میتواند تا حد بسیار بسیاری به کسب و کارتان کمک کند.

زمانیکه مشتریان و یا بازدیدکنندگان سایتتان نظرات مثبت و نیز مفید و کاربردی برای شما بگذارند نقش بسزایی در بهبود رنکینگ سایت خواهد داشت. گرچه ممکن است فکر کنید با بازگذاشتن بخش کامنت ها برای دیگران زمینه دریافت نظرات منفی را فراهم کردده اید، با این حال با استفاده از سایت هایی نظیر Yelp, Crowd و G2 می توانید با مشتریان خود تعاملات بهتر و سازنده ای داشته باشید.

ساخت میکروسایت یا وبلاگ

ساختن میکروسایت یا وبلاگ می تواند یک استراتژی بزرگ برای تولید لینک های پیوندی برای وب سایت اصلی و وبلاگ شما باشد. این روش کلاه خاکستری می تواند رتبه بندی موتور جستجوگر شما را بدون نقض قوانین بهبود ببخشد.

شما می توانید از لینکهای باکیفیت استفاده کنید زیرا کنترل کامل محتوا در دست شماست. میکروسایت یا وبلاگ شما نباید دارای محتوای تکراری باشد. محتوا باید اصلی و مرتبط باشد تا رتبه های شما ارتقا یابد.

ساختن لینک با استفاده از Web 2.0 Submission

Web 2.0 Submission تکنیک ها و روش های اشتراک گذاری محتوای شما از طریق وبلاگ های hubpages و squidoo هستند در شبکه های اجتماعی مثل Facebook وTwitter و Linkedin می باشند و این تکنیک سبب افزایش ترافیک سایتتان میشود.

اگر قضد دارید به عنوان یک متخصص در حوزه کاری خود شناخته شوید لازم است که بصورت فعال با کاربران و مشتریان خود از طریق پلتفرم های موجود در تعامل باشید . در این حالت افزایش اشتیاق کاربران و مشتریانتان می تواند در بهبود سئو سایت موثر باشد و این به این معنی است که ترافیک ارگانیک سایتتان افزایش می یابد.

بیشتر بدانید :

کلام پایانی

استفاده از روش های بالا به طریق Grey Hat SEO می تواند باعث بهبود رنک سایت شود با این حال باید در نظر داشته باشید که مرز بین Grey Hat SEO و Black Hat SEO بسیار باریک است . استفاده نادرست از تکنیک های Grey Hat SEO سبب جریمه شدن سایت از طرف گوگل و سایر موتورهای جستجو می شود بنابراین توصیه می شود تمرکز خود را بر روی white Hat SEO گذاشته و در صورتی که تمایل به استفاده از Grey Hat SEO دارید از روش های ذکر شده در این مقاله استفاده کنید.

منابع : نمایش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× واتس آپ کارشناسان

AdBlock را غیر فعال کنید

ما برای کسب مدیریت کسب کار خود نیاز به هزینه داریم . لطفا افزونه تبلیغات را غیر فعال کنید تا حدقل بتوانیم آگهی را نمایش دهیم .. نیاز نیست برروی آن ها کلیک کنید .