آموزش

5 تکنیک فوری برای فروش از راه دور

تکنیک فوری فروش

تکنیک فوری فروش فروش از راه دور در شرایط شیوع کرونا نه تنها همچنان شیوه‌ی کسب‌وکارهای آنلاین است بلکه لازم است که کسب‌وکارهای غیر آنلاین یا مشاغلی که همه یا بخشی ازفروش آن‌ها به‌طور حضوری انجام می‌گرفت نیز سریعاً آن را به‌عنوان بخشی از کسب‌وکار خود به کار بگیرند.

در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد که با پنج اقدام، یک سیستم فروش غیرحضوری برای کسب‌وکار خودتان به وجود بیاورید.تکنیک فوری فروش

فروش از راه دور

اکنون تمامی فروشندگان و صاحبان کسب‌وکارها مجبور به پیدا کردن راه‌هایی برای فروش غیرحضوری هستند.

شرایط در تمام جهان طوری است که حتی‌المقدور باید با مشتری، ملاقات حضوری نداشته باشیم.

فروش موفق غیرحضوری و سریع را با این پنج اقدام انجام دهید:

1-هر چقدر می‌شود از طریق آنلاین با مشتری به‌طور چهره به چهره ملاقات کنید

همین امروز بنا به نوع کسب‌وکار و امکاناتی که دارید یک ابزار آنلاین را برای صحبت رو در رو از طریق اینترنت انتخاب کرده و آن را برای فروش غیرحضوری، راه‌اندازی کنید.

بخصوص اگر که نوع کسب‌وکار شما بر اساس مدل فروش شرکت به شرکت است، حتماً باید از این شیوه بهره ببرید.

کنفرانس‌های ویدیویی نیز برای حفظ میزان فروش شما در ایام کرونا و فروش غیرحضوری نقش مثبتی خواهد داشت.

دقت کنید که انتخاب ابزار مناسب برای فروش غیرحضوری خیلی مهم است و اگر بتوانید ابزاری انتخاب کنید که حتی‌المقدور امکاناتی برای ارسال مدارک، فایل، فاکتور و مانند آن را داشته باشد، کار شما بسیار بهتر پیش خواهد رفت.تکنیک فوری فروش

اگر با مشتریانی سر و کار دارید که حوصله یا توانایی کار با ابزارهای آنلاین ندارند، سعی کنید از ساده‌ترین نوعِ این ابزارها استفاده کنید.

باید ببینید برای مشتری شما کار با کدام ابزارِ ارتباطِ از راه دور آسان‌تر و آشناتر است و در ابتدا از آن ابزار استفاده کنید.

باید مطمئن شوید که مشتریان فعای و مشتریان بالقوه یعنی آن‌هایی که امکان دارد از شما خرید کنند در کار با این ابزارهای ارتباط از راه دور سختی نمی‌کشند.

مهم‌ترین نکته این است که خیلی سریع و راحت بتوانید به آن‌ها پیام بدهید.

بیشتر بدانید :

2-ابزارهای مرتبط با فروش را آماده و مرتباً آزمایش کنید

پیش‌بینی و جلوگیری از هر نوع مشکل فنی در هنگام فروش از راه دور، مهم‌ترین شرط موفقیت در این زمینه است.

حتماً قبل از هر ارتباط واقعی چند بار درستی عملکرد ابزارهای فنی و سالم بودن وسایلی مانند میکروفون، هدفون و دوربین کامپیوتر یا گوشی و وصل بودن آن‌ها به کامپیوتر یا لپ تاپ خودتان را کنترل کنید.

یکی از راه‌های جایگزین، ارتباط از طریق شبکه‌های اجتماعی در کنار ارتباط ویدیویی است تا اگر هر مسئله‌ای فنی مانع ادامه‌ی ارتباط شد مابقی برنامه‌ی فروش را از طریق همان شبکه‌ی اجتماعی ادامه دهید.

چت کردن از طریق لینکدین یکی از راه‌های این کار است.

نکته‌ی بعدی این است که اطلاعات مربوط به «ارتباط با مشتری» (CRM) خودتان را در یک سیستم مطمئن متمرکز کنید طوری که پخش و پلا نباشد.

یکی از بهترین ابزارهایی که می‌توانید اطلاعات مربوط به مشتریان را در آن با خیال راحت نگهداری کرده و همیشه از همه جا با گوشی، تبلت یا کامپیوتر به آن دسترسی داشته باشد «گوگل درایو» (Google Drive) است.تکنیک فوری فروش

هم‌چنین اگر تیم فروش دارید آن‌ها می‌توانند با استفاده از Google Drive Suite هر نوع فایلی را بدون مشکل با تمام مشتریان در هر کجا تبادل کنند.

3-محیطی مخصوص برای فروش از راه دور داشته باشید

بک برنامه‌ی فروش غیرحضوری مستلزم داشتن گوشه‌ای جدا از دیگر افراد خانواده یا انسان‌ها است؛ در غیر این صورت از لحاظ روانی، هم بر روی فروشنده و هم بر روی خریدار تأثیر بدی خواهد داشت.

تمام ابزارها، صداها و افراد متفرقه‌ای که می‌توانند در جریان ارتباط رو در روی شما از  طریق ویدیویی و سایر تماس‌های مربوط به فروش، ناخواسته ایجاد اختلال کنند را از محیط مخصوص فروش غیرحضوریِ خود دور نگه دارید.

4-برنامه‌ی روزانه‌ی عادیِ فروشتان را دنبال کنید

اگر مجبور هستید از خانه، فروش غیرحضوری انجام دهید باز هم باید کارهای خودتان را از روی برنامه‌ای مشخص پیگیری کنید.

کار در خانه مزایا و معایب خود را دارد.تکنیک فوری فروش

محیط خانه نباید باعث وقت تلف کردن شما و بی‌نظمی‌تان شود. بهترین راه، بخش‌بندیِ روز به ساعاتی مشخص و انجام هر کار در مدت زمان اختصاص داده شده به آن است.

بیشتر بدانید :

4-شروع کنید

بسیاری افراد در هنگام فروشندگی از خانه و فروش از راه دور، ابتدا تا حدی با تنبلی یا بی‌میلی کار خودشان را انجام می‌دهند.

برای خودتان هدف‌های روزانه تعیین کرده و خودتان را مسئول رسیدن به آن اهداف بدانید و در این زمینه جدی باشید.

مثلاً می‌توانید طبق کسب‌وکارتان روزانه تعداد مشخصی ایمیل فروش ارسال کنید، برای وب‌سایت یا شبکه‌ی اجتماعی‌تان محتوای فروش تولید کنید یا اگر کارتان با فروش تلفنی ارتباط دارد تعداد مشخص و قابل قبولی تماس تلفنی بگیرید و هر مورد دیگری که در رابطه با فروش می‌توانید انجام دهید را طبق آمار تعیین شده برای هر کدام در هر روز، پیگیری کنید.تکنیک فوری فروش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× واتس آپ کارشناسان

AdBlock را غیر فعال کنید

ما برای کسب مدیریت کسب کار خود نیاز به هزینه داریم . لطفا افزونه تبلیغات را غیر فعال کنید تا حدقل بتوانیم آگهی را نمایش دهیم .. نیاز نیست برروی آن ها کلیک کنید .