خلاقیت - قدرت - ایده27 ژانویه, 2020
هایپ ادیتور

معرفی ابزارهای اینفلوئنسر مارکتینگ

معرفی ابزارهای اینفلوئنسر مارکتینگ شواهد زیادی از اثربخش بودن کارزارهای اینفلوئنسر مارکتینگی وجود دارد که باعث می‌شود به عنوان روشی موفق برای رساندن پیام یک برند به مخاطبینش برگزیده شود. با توجه به بررسی‌ای که مرکز اینفلوئنسر مارکتینگ در سال ۲۰۱۸ انجام داده است، بازاریابان متوجه شدند که ارزش میانگین بازگشت سرمایه برای هر دلار صرف شده در کارزارهای اینفلوئنسر مارکتینگی به اندازه ۷.۶۵ دلار بوده است. علاوه بر این، در طول چند سال گذشته رشد سریع تعداد کاربران فعال اینستاگرامی و رسیدن این عدد به ۸۰۰ میلیون کاربر فعال در ماه، باعث افزایش کارآمدی این روش تبلیغاتی بوده است.معرفی ابزارهای اینفلوئنسر مارکتینگ

برای اکثر برندها، کار با اینفلوئنسرها مناسب است. با این حال، به عنوان اولین قدم برای شروع این مسیر، لازم ات تا اینفلوئنسر مناسب پیدا شود. در این زمان است که پلتفرمهای اینفلوئنسری می‌توانند کمک شایانی را برای برندها داشته باشند. این پلتفرمها می‌توانند ابزار نهایی برای اجرای کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگی برندها باشند و خدمات متفاوتی را ارائه می‌دهند؛ اما مهمترین خدماتی که هر پلتفرم اینفلوئسنری باید ارائه دهد به شرح زیر است:

 • یافتن فرد تاثیرگذار
 • مدیریت ارتباط با این افراد
 • مدیریت کارزار تبلیغاتی
 • بازار فرد تاثیرگذار
 • تحلیلگران شخص ثالث
 • بهبود محتوای تولیدی افراد تاثیرگذار

هر کدام از پلتفرم‌های موجود در بازار، بر شبکه اجتماعی خاصی تمرکز دارند. امابا وجود رشد سریع اینستاگرام و تبدیل شدنش به عنوان شبکه‌ای مختص تاثیرگذاران، جای تعجبی وجود ندارد که اکثر این پلتفرم‎ها خدمات مربوط به اینستاگرام را ارائه دهند.

بیشتر بدانید :

در ادامه به معرفی ۲ پلتفرم اینفلوئنسر مارکتینگ خارجی و یک پلتفرم ایرانی پرداخته می‌شود که می‌توانند در یافتن اینفلوئنسر مناسب و راه‌اندازی کارزاری دقیق‌تر و کارآمدتر کمک کنند.

نئوریچ

معرفی ابزارهای اینفلوئنسر مارکتینگ

معرفی ابزارهای اینفلوئنسر مارکتینگ

نئوریچ، الگوریتمی را ساخته است که داده‌های مورد نظر را از وبسایت‌های اجتماعی استخراج می‌کند. پایگاه داده این پلتفرم شامل اطلاعات مربوط به بیش از ۳ میلیون اینفلوئنسر را در خود دارد و مخاطب اصلی‌شان نیز کسب‌وکارهای بزرگ هستند. برای شروع، لازم است تا عبارت کلیدی مربوط به هر برند یا کسب‌وکار در این پلتفرم جست‌وجو شود تا نتایج نمایان شوند، سپس لازم است تا با استفاده از طیف وسیعی از عوامل، نتیجه این جست‌وجو را بهبود داد، برای مثال این عوامل می‌تواند شامل موارد زیر باشند:معرفی ابزارهای اینفلوئنسر مارکتینگ

 • موضوع صحبت و مکالمه اینفلوئنسر
 • کانال اجتماعی
 • معیارهای اجتماعی
 • جمعیت شناسی مخاطبین و روانشناسان ( Audience demographics and psychographics)

به کمک این اطلاعات می‌توان اینفلوئنسرها را در دسته‌ها و گروه‌های مختلفی طبقه‌بندی کرد. علاوه بر این، نئوریج از هوش تجاری برای انتخاب مناسب‌ترین اینفلوئنسر که با نیازهای هر کسب‌وکاری مطابقت داشته باشد، استفاده می‌کند.

 • پس از اینکه اینفلوئنسر مناسب پیدا شد، می‌توان از ابزارهای مدیریت کارزار برای مدیریت بهتر بهره گرفت. این پلتفرم، همچین شامل یک مرکز ارتباط متمرکز جهت حفظ و مدیریت ارتباط با اینفلوئنسرها است. گزارشات کارزارها بسیار دقیق هستند. به گونه‌ای که تمام اطلاعات لازم جهت اندازه‌گیری و مدیریت عملکرد کارزارها را فراهم می‌آورد.
  کانال‌های تحت پوشش: فیسبوک، توییتر، اینستاگرام، یوتیوب، پینترست و اسنپ چت
نئوریچ

نئوریچ

۲. هایپربرندز

هایپربرندز، پایگاه داده‌ای عظیم از بیش از ۱ میلیون اینفلوئنسر را ساخته است و اطلاعات جمعیت شناختی دنبال‌کنندگان هر اینفلوئنسر را تا حد امکان به خوبی جمع‌آوری کرده است. آنها موتور جست‌وجوی اینفلوئنسرها را تنها بر اساس اینفلوئنسرهایی که با آنها همکاری دارند، طراحی نکرده‌اند و جست‌وجوی اینفلوئنسرها تنها به این افراد محدود نمی‌شود. به بیان دیگر، می‌توان موتور جست‌وجوی اینفلوئنسرها را قلب این پلتفرم دانست. رابط کاربری بسیار ساده اما واکنش‌گرا، منجر به اجرا شدن بی عیب جست‌وجو در این پلتفرم شده است.معرفی ابزارهای اینفلوئنسر مارکتینگ

هایپربرندز

هایپربرندز

 

اگرچه امکان جست‌وجو برای اینفلوئنسرهایی که اسم و رسمشان را می‌شناسیم نیز وجود دارد، ولی بخش عمده‌ای از جست‌وجوهای این سیستم بر اساس مخاطبین (Audience) است. هایپ اعتقاد دارد که کلید موفقیت بازاریابی تاثیرگذار، در یافتن اینفلوئنسری است که دنبال کنندگانش دقیقا مخاطب هدف (Target Audience) آن برند یا کسب‌وکار باشند. این جست‌وجوها می‌توانند بر اساس علایق مخاطبین و با طیف وسیعی از عوامل جمعیت شناختی مانند جنسیت، قومیت و گروه سنی باشد. سپس امکان بهبود نتایج جست‌وجو با اضافه کردن معیارهای دیگری همچون موقعیت مکانی فرد اینفلوئنسر و تعداد دنبال‌کنندگانش وجود دارد.معرفی ابزارهای اینفلوئنسر مارکتینگ

بیشتر بدانید :

هنگامی که لیست مورد نظر از اینفلوئنسرها ایجاد شد، هایپ اینفلوئنسرهایی که با شرایط ما هم‌خوانی دارند را به ما پیشنهاد می‌دهد.

 • خدمات قابل ارائه: جست‌وجو برای اینفلوئنسرها

۳. آپ فلوئنس

این پلتفرم در طی یکسال اخیر تغییرات مهمی را در خدماتش ایجاد کرده است، به گونه‌ای که گستره خدماتش را محدود و بر قسمت‌هایی که به اعتقاد خود، نقاط قوتش به حساب می‌آمدند، تمرکز کرده است. قلب آپ‌فلوئنس را می‌توان پایگاه داده عظیمش با حدود یک میلیون اینفلوئنسر دانست. این پروفایل‌ها در زمان واقعی، به روز رسانی شده و تمامی محتواها به منظور رسیدن به بیشترین نرخ تعامل و ریچ، تحلیل و آنالیز می‌شوند.

نمایی از سایت آپ فلوئنس

نمایی از سایت آپ فلوئنس

برندها می‌توانند با جست‌وجو در آپ‌فلوئنس و استفاده از کلمات کلیدی مرتبط اینفلوئنسر مناسب را پیدا کنند. سپس با استفاده از سایر معیارها به انتخاب دقیق تری برسند. برای مثال یک سازمان می‌تواند به برخی از کلمات کلیدی خود وزن بیشتری داده و برای آن اهمیت بیشتری در بین جست‌وجوها قائل شود. همچنان می‌توانند بر اساس اطلاعات جامعه مخاطبین که شامل ویژگی‌های روانشناختی مانند منافع فرهنگی و وابستگی‌شان با برند، به جست‌وجو بپردازند.

اینفلوئنسر

اینفلوئنسر

به بیانی کلی تر، این پلتفرم امکان ساختن لیستی از اینفلوئنسرها که با معیارهای برند مطابقت دارند را فراهم می‌سازد، همچنین می‌توان این لیست را در قالب فایل‌های سی اس وی، خروجی گرفت.

 • خدمات قابل ارائه: جست‌وجوی تاثیرگذاران، مدیریت کارزارهای اینفلوئنسر مارکتینگ
 • کانال‌های تحت پوشش: فیسبوک، توییتر، یوتیوب، پینترست و وبلاگ‌ها

از جمله ابزارها و پلتفرم‌های رایگانی که در این مسیر می‌توان از آنها استفاده کرد که اطلاعات مفیدی را برای شروع کارزارهای اینفلوئنسر مارکتینیگی برای کسب‌وکارها فراهم می‌آورد؛ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد؛ سعی شده تا از هر ابزار، امکانات مهم و اطلاعات ارزشمند در قالب یک یا دو تصویر آورده شود.

۴. هایپ ادیتور

هایپ ادیتور، یک پلتفرم بررسی اعتبار حساب‌های اینستاگرامی است که با ارائه یک سرویس قابل اعتماد، به برندها این امکان را می‌دهد که با بررسی حساب‌های اینفلوئنسرهای مورد نظرشان، به انتخاب درست‌تری دست یابند. در این پلتفرم از الگوریتم هوش مصنوعی برای ردیابی حساب‌های جعلی استفاد شده است.

هایپ ادیتور

هایپ ادیتور

ویژگی‌های کلیدی:

 • نمره دادن به حساب‌های اینفلوئنسرهای اینستاگرامی که بر اساس آن کیفیت مخاطبینشان اندازه‌گیری می‌شود.
 • الگوریتم هوش مصنوعی جهت شناسایی حساب‌های جعلی اینستاگرامی
 • ارائه یک گزارش جامع و کامل از صفحه یک اینفلوئنسر (البته در نسخه رایگان ماهانه فقط یک اکانت قابل برسی است)

۵. اینفلوئنسر دی بی
اینفلوئنسردی‌بی، یک ابزار نرم‌افزاری داده محور مبتنی بر تحقیق و تحلیل است که به کمک آن، می‌توان اینفلوئنسر مورد نظر و گروه‌های هدف آنها را پیدا کنید. امکان سازماندهی تمامی روابط یک برند با اینفلوئنسرها در این پلتفرم فراهم شده است، به گونه‌ای که امکان مدیریت توسط اعضای تیم نیز ممکن است.معرفی ابزارهای اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر دی بی

اینفلوئنسر دی بی

اینفلوئنسر دی بی

اینفلوئنسر دی بی

اینفلوئنسر دی بی

اینفلوئنسر دی بی

۶. گرام ویکی

از طریق این سایت، علاوه بر دستیابی به اطلاعاتی نظیر تعداد دنبال کنندگان، میانگین لایک و نظرات پست‌های پیج می‌توان به اطلاعات زیر نیز دست یافت:

 • موقعیت‌های مکانی‌ای که این فرد بیشتر در آنجا پست بارگزاری کرده است.
 • هشتگ‌هایی که این فرد بیشتر از آنها استفاده کرده است.
 • پستی که بیشتری نرخ لایک و نظر (تعامل) را داشته است.

که مورد آخر را می‌توان به عنوان تنها دلیلی که لازم است ازین پلتفرم استفاده کرد، شناخت. چرا که برای بسیاری از کسب‌وکارهایی که می‌خواهند به فعالیت در شبکه‌های اجتماعی آنلاین روی آورند؛ این امکان را می‌دهد تا با سلیقه مخاطبینشان بیشتر آشنا شوند و بفهمند که چه نوع پست‌هایی بیشتر از سوی مخاطبینشان مورد توجه قرار می‌گیرند و می‌توانن استراتژی‌های محتوایی خود را بر این اساس تدوین نمایند.

نمایش پستی که از سایر پست‌ها نظر و لایک بیشتری را دریافت کرده است

نمایش پستی که از سایر پست‌ها نظر و لایک بیشتری را دریافت کرده است

نمایش پستی که از سایر پست‌ها نظر و لایک بیشتری را دریافت کرده است

نمایش پستی که از سایر پست‌ها نظر و لایک بیشتری را دریافت کرده است

پانوشت:

 • این مقاله ترجمه و ترکیبی از چندین سایت معتبر خارجی (لیست زیر) است:
 1. blog.feedspot.com
 2. influencermarketinghub.com
 3. tribegrowth.com
 4. businessofapps.com

با توجه به بررسی شخصی، در این مقاله بیشتر به ابزارهایی که کارآمدتر بودند، پرداخته شد.

 • برخی از تحلیل‌هایی که توسط سایت‌های مختلف انجام شده است و اسکرینی از نتایج را در متن قرار داده‌ام، بر روی صفحه اینستاگرامی خانم هاجر رزم‌پا بوده استکه متاسفانه در زمان نگارش این محتوا در سایت ویرگول، اکانتشون در دسترس نیست. اما شما میتونید صفحه توییتر ایشون رو فالو کنید.
 • اگر شما ابزار یا سایت بهتری رو میشناسید حتما در این پست کامنت بزارید تا بررسی شود.

منبع : نمایش

معرفی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *