خلاقیت - قدرت - ایده28 مه, 2020
تیجه یک مصاحبه

۳ روش حرفه ای برای پیگیری نتیجه یک مصاحبه شغلی

اگر به عنوان یک کارجو به چند مصاحبه استخدامی رفته اید اما همچنان منتظر دریافت پاسخ از سوی این شرکت ها هستید؛ اگر از زمان مصاحبه شغلی تان چند هفته گذشته اما هنوز هیچ خبری مبنی بر پذیرش یا رد شما در مصاحبه استخدامی نشده است، باید بدانید که راه های مختلف و محترمانه ای برای پیگیری نتیجه هر نوع مصاحبه شغلی وجود دارد، بدون آنکه این پیگیری ها به شما یا مسئول استخدام حس ناخوشایندی بدهد. نتیجه یک مصاحبه

در این مقاله کاران می خواهیم شما را با چند راهکار عملیاتی برای اطلاع از نتیجه یک مصاحبه استخدامی آشنا کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

ممکن است تصور کنید این کارفرمایان یا مدیران استخدام هستند که باید حتما به شما درباره نتیجه مصاحبه استخدامی اطلاع بدهند؛ این موضوع در شرایطی درست است که آنها مشخصا در جریان مصاحبه شغلی مشخص کنند که نتیجه را به شما اطلاع خواهند داد.

با این حال اگر چند هفته فرا رسید و شما هیچ اطلاعی از آنها دریافت نکردید، می توانید به شکلی کاملا حرفه ای و با رعایت جوانب و احترام، نتیجه مصاحبه را پیگیری کنید.تیجه یک مصاحبه

اطلاع از نتیجه مصاحبه یک ضرورت مهم برای شما به عنوان کارجو است. اما نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که هرگز یک یا چند روز پس از مصاحبه، برای دریافت نتیجه اقدام نکنید؛ همیشه اجازه بدهید حداقل یک هفته از زمان مصاحبه شغلی شما بگذرد؛ اگر نتیجه ای دریافت نکردید برای اینکه در جریان سرنوشت مصاحبه  قرار بگیرید می توانید از روش های عملی زیر استفاده کنید:

۱. به مدیر استخدام ایمیل بزنید

یکی از ساده ترین و هوشمندانه ترین روش ها برای پیگیری نتیجه مصاحبه، ارسال ایمیل است. موضوع این ایمیل هم می تواند تشکر از مدیر مربوطه برای انجام مصاحبه باشد. همیشه سعی کنید در حین مصاحبه، ایمیل و یا شماره مستقیم مدیر مربوطه را دریافت کنید.در واقع شما در این ایمیل ضمن تشکر بابت وقت اختصاص داده شده، وضعیت مصاحبه را نیز جویا می شوید. توجه کنید که این ایمیل باید به فاصله یک تا دو هفته از زمان مصاحبه شما ارسال شود. تجربه ارتباط با بسیاری از مدیران نشان داده، دریافت این ایمیل از طرف کارجویان در تصمیم گیری های آنها برای استخدام موثر بوده است. توجه کنید که این نامه باید کوتاه و مختصر بوده و در عین حال بیانگر ادب و حسن رفتار شما باشد.کافی است یک متن کوتاه در قالب زیر بنویسید:

سرکار خانم / جناب آقای……….

از اینکه وقت خود را برای مصاحبه شغلی با بنده گذاشتید، بی نهایت متشکرم؛ گفتگو با شما واقعا سازنده بود و من تصور می کنم این جایگاه شغلی با سوابق کاری و علایق من کاملا متناسب است؛ سپاسگزار خواهم شد اگر بنده را در جریان نتیجه این گفتگو قرار دهید.

ارادتمند

اغلب مدیران و مسئولان استخدام، از طریق این روش، پاسخ کارجویان مبنی بر پذیرش یا رد آنها را می دهند؛ حتی اگر شما به عنوان یک کارجو در این مصاحبه پذیرفته نشوید، رفتار حرفه ای شما به همراه رزومه تان در خاطر این مدیران باقی خواهد ماند و حتی ممکن است برای استخدام های بعدی نیز با شما تماس بگیرند.تیجه یک مصاحبه

نتیجه یک مصاحبه

نتیجه یک مصاحبه

۲. در لینکدین پیغام بگذارید

یکی از روش های جدید برای یادآوری جریان استخدام و حتی اطلاع از نتیجه یک مصاحبه شغلی می تواند ارسال پیغام در شبکه لینکدین برای مدیر مورد نظر باشد. بسیاری از مدیران و مخصوصا مدیران منابع انسانی در شبکه لینکدین به عنوان شبکه اجتماعی مشاغل حضور دارند. کافی است اسم و مشخصات مدیر موردنظر در این شبکه را جستجو کنید؛ درخواست دوستی بفرستید و به همراه آن پیغامی مشابه ایمیل بالا ارسال کنید.

۳. تماس تلفنی بگیرید

یکی از روش های سریع برای پیگیری نتیجه یک مصاحبه شغلی، تماس تلفنی با مدیر استخدام است. پیشنهاد ما برای انجام چنین تماسی، ۳ تا ۴ روز پس از مصاحبه شغلی است. می توانید بسیار مودبانه و ترجیحا با شماره شرکت تماس بگیرید و پس از معرفی خودتان و اشاره به مصاحبه استخدامی، ابتدا بابت وقت مصاحبه تشکر کرده و سپس بپرسید که نتیجه مصاحبه استخدامی تان چه بوده است.

منبع : نمایش

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *