آموزش

هنری به نام نریشن؛ آیا می‌دانید نریشن چیست؟

نریشن چیست

نریشن چیست با پیشرفت تکنولوژی و افزایش تعداد ماشین‌ها، به مرور ترافیک به وجود آمد و به ناچار روزانه زمان زیادی را در مسیر سپری می‌کنیم. آیا می‌شود در ترافیک کتاب مطالعه کرد؟ اینکار قدری سخت و خطرناک به نظر می‌رسد.

اگر فرمول زیر را درست در نظر بگیریم:

افزایش مشغله‌ی آدم‌ها = کاهش مطالعه متن

راهکار پیشنهادی شما چه خواهد بود؟

شاید بتوان گفت بهترین راه حل و جایگزین مناسب برای فایل‌های متنی، این است که آنها را در قالب یک صوت منتشر و یا استفاده کنید. این نوع تولید محتوا در این دنیای شلوغ خیلی طرفدار پیدا کرده است.نریشن چیست

بیشتر بدانید :

احتمالا شما هم طی سالهای اخیر با انواع مختلفی از فایل‌های صوتی مواجه شده‌اید. این فایل‌ها تحت عنوان پادکست، روایت قصه، موزیک، دکلمه و … وجود دارند. اما در این مطلب می‌خواهیم در مورد نوع خاصی از فایل صوتی صحبت کنیم. این نوع خاص نریشن نام دارد.

این مطلب، خلاصه و برداشتی از مقاله‌ی نریشن چیست؟ است که نگارش متفاوتی دارد. اگر مایل هستید بیشتر در این مورد بدانید، حتما مقاله‌ی اصلی را مطالعه کنید.

نریشن دقیقا چه معنایی می‌دهد؟

نریشن در لغت به معنای گویندگی است. روایت قصه و تبدیل کردن متن به کلامی موثر نیز از دیگر تعاریف نریشن هستند. هدف از نریشن این است که اطلاعات مفید در زمانی کوتاه‌تر و به شکلی کاملا کاربردی به مخاطب ارائه شوند. که به نوعی این روش مبارزه‌ای با کاهش ساعت مطالعه‌ی متن است.

نریشن به صورت ناخودآگاه با روایت قصه، مخاطب را جذب می‌کند. همچنین بازاریابی شنیداری، یکی از بهترین روش‌های بازاریابی است.

اما تولید نریشن انقدرها هم ساده و راحت نیست.

اگر تجربه‌ای در این زمینه ندارید، سریع به سراغ تولید نریشن برای کسب و کارتان نروید. توصیه می‌کنیم نریشن‌های مورد نیاز برای کسب و کار و تبلیغاتتان را به تیم‌های حرفه‌ای بسپرید وگرنه بر مخاطبان، تاثیر معکوس و منفی می‌گذارد.

نریشن ها معمولا در استودیوهای مجهز و به کمک افراد متخصص تولید می‌شوند و سپس تدوین می‌شوند. خروجی حتما باید خوشایند باشند و از هر لحاظ در آن هماهنگی برقرار باشد.

نکته‌ی دیگری که در نریشن اهمیت زیادی دارد؛ این است که کیفیت نریشن به خوبی حفظ شود و با استفاده از موزیک های مناسب ارتباطی ماندگار با مخاطب برقرار کند.نریشن چیست

بیشتر بدانید :

تولید نریشن را به ما بسپارید.

اگر مایل هستید کسب و کار خود را حرفه‌ای تر از پیش به دیگران معرفی کنید، می‌توانید در صفحه خدمات موشن گرافیک، نمونه‌کار و تعرفه‌ها را مشاهده کنید و همچنین سفارش خود را در کوتاه ترین زمان ثبت و دریافت کنید.

چرا و در چه جایگاهی باید از نریشن استفاده کنیم؟

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که ذوق و استعداد قصه گویی و البته صدای خوش دارید، چرا به سمت تولید نریشن حرکت نمی‌کنید؟ اگر در اینترنت جستجویی انجام دهید، حتما راهی برای قدم برداشتن در این مسیر پیدا می‌کنید.

اگر از آن دسته افرادی هستید که واقعا زمانی برای مطالعه‌ی متنی ندارید و یا مطالعه برای شما سخت است، استفاده از فایل‌های صوتی و نریشن می‌تواند در وقت شما صرفه جویی کند و از طرفی، اطلاعات موردنیاز و مفید را نیز در اختیارتان قرار می‌دهد.

نریشن برای کسب و کار چه سودی دارد؟

می‌توانید از نریشن برای تبلیغات کسب و کارتان استفاده کنید. اینکه متن نریشـن گویا و جذاب باشد و بتواند مفهوم مدنظر را به شنونده بفهماند، گام مهم و بزرگی در تبلیغاتخواهد بود.

صداگذاری هم در تبلیغات می تواند نقش مهمی دارد. یک صدای با کیفیت و جذاب، ابزاری قدرتمند است که می‌تواند به فایل صوتی جانی تازه ببخشد. گوینده باید داستان مورد نظر شما را به معنای واقعی کلمه روایت کند، وجود صدای مناسب تأثیرات شگفت انگیزی روی مغز می‌گذارد. به همین دلیل مغز می‌تواند اطلاعات را سریعتر پردازش کند و درنتیجه کسب و کار شما بهتر مورد توجه مخاطبان قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× واتس آپ کارشناسان

AdBlock را غیر فعال کنید

ما برای کسب مدیریت کسب کار خود نیاز به هزینه داریم . لطفا افزونه تبلیغات را غیر فعال کنید تا حدقل بتوانیم آگهی را نمایش دهیم .. نیاز نیست برروی آن ها کلیک کنید .