خلاقیت - قدرت - ایده12 اوت, 2020

۷ نکته برای افزایش فروش محصول در مارکت بین المللی

نکات فروش محصول در مارکت بین المللی  اگر راهی پیدا نکنید که بتوانید هنگام خواب هم پول در بیاورید، شما باید تا وقتی که زنده هستید، کارکنید. ( وارن بافت )

در این مقاله سعی کرده ایم تا شما را با ۷ نکته برای افزایش فروش محصول در مارکت بین المللی آشنا کنیم. زمانی که یک خریدار برای خرید وارد یک MarketPlace می شود.، در قدم اول به بخش های Best selling و Trending مارکت مراجعه می کند. چرا که محصولاتی که بیشترین فروش را داشته اند در این دو بخش دیده می شود و هر چه محصول در رده های بالاتری قرار داشته باشد یعنی تمایل خریداران به آن محصول بیشتر از دیگر محصولات بوده که در رده های پایین تر قرار دارد. پس مخاطب تمایل بیشتری برای خرید این محصولات پیدا میکنند. سعی کنید با عملکرد و ارائه محصول خوب در رده های بالاتری قرار بگیرید.

بیشتر بدانید :

در اکثر مارکت ها گزینه فالوور وجود دارد و هنگامی که شخصی یکی از محصولات شما را خریداری می کند بصورت اتوماتیک به جمع فالوورهای شما می پیوندد و از این به بعد خریدارها از تمام فعالیت های شما از جمله انتشار محصول جدید از طریق ایمیلی که خود سایت برای شخص ارسال میکند باخبر می شود. عموم مارکت ها این قابلیت را دارند .نکات فروش محصول در مارکت بین المللی 

با توجه به نکات گفته شده با دانستن ۷ روش زیر در مارکت بین المللی موفق شوید:

۱- محصول رایگان ارائه دهید.

توجه داشته باشید که بخش محصولات رایگان یکی از محبوب ترین قسمت ها در MarketPlace می باشد. این یک راهکار عالی برای نمونه توانمندی شما در تولید محصول با کیفیت است و افرادی که محصول رایگان را دریافت می کنند، عموما در مارکت ها تبدیل به یک دنبال کننده می شوند.

همچنین محصول رایگان باعث می شود افراد بیشتری با شما آشنا شوند و عموم این افراد از مارکت شما و پروفایل شما بازدید می کنند و از همه محصولات رایگان و غیر رایگان شما مطلع می شوند.

۲- محصول خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

آسان ترین راه برای اطلاع رسانی افراد از محصول جدید خود، معرفی به دوستان و فالوورهاست. هرچه تعداد فالوورهای بیشتری داشته باشید افراد بیشتری از محصول شما مطلع می شوند. اکثر مارکت های بین المللی امکاناتی دارند که خبر آپلود محصول جدید را در سایت های دیگر مانند twitter, facebook,linkedin و… را فراهم می کند.

بیشتر بدانید :

۳- از وب بلاگ های MarketPlace برای تبلیغ محصول خود استفاده کنید.

پست های قرار داده شده در مورد یک محصول در وبلاگ ها توسط افرادی زیادی دیده می شود و افراد زیادی از روند شکل گیری محصول اطلاع پیدا می کنند و حتی می توانید ایده ها و دیدگاههای خود را در مورد محصول خود به مخاطبان بگویید. افراد بر این اساس در جریان کامل تولید یک محصول قرار می گیرند و اگر توضیحات شیوا و جذابی در مورد محصول داشته باشید افراد بیشتری تمایل پیدا می کنند که محصول را در موقع انتشار خریداری کنند. کافیست در مورد ویژگی های محصول خود برای مخاطبان بنویسید.

۴- پرزنتیشن عالی برای محصول خود در نظر بگیرید.

مطمئن شوید که از محصول خود تصاویر و رندرهای عالی تهیه کرده اید. برای مثال اگر محصولی مانند براش فتوشاپ دارید به صورت یک فیلم طرز کار آن را بگویید و اطلاعات کاملی از عملکرد براش برای کاربران بگذارید. خریداران به محصولی اطمینان می کنند که اطلاعات کاملتری را در اختیار کاربران قرار دهند. اگر محصولی را منتشر می کنید تنها به یک یا دو عکس بسنده نکنید و اطلاعات خیلی کامل تری چه نوشتاری چه تصویری برای کاربران قرار دهید و اگر محصول شما یک فیلم آموزشی است بخش هایی از فیلم آموزشی را برای نمونه برای مخاطبان قرار دهید.

۵- اطلاعات کاملی در مورد محصول برای خریداران قرار دهید.

تمام جزئیات نوشتاری و ویژگی های محصول خود را قرا دهید. به عنوان مثال اگر محصول یک مدل سه بعدی است اطلاعات کاملی در مورد ویژگی هایی چون آنرپ و تکسچر و فرمت و رزولیشن تکسچر و فرمت فایل های قرار داده شده در محصول قرار دهید. با اطلاعات بیشتر و دقیق تر کاربران بیشتری تمایل به خرید پیدا می کنند. هر چه اطلاعات کامل تری به کاربر داده شود تمایل برای خرید افزایش پیدا می کند. اگر از محصول خود یک کلیپ تبلیغاتی تهیه کرده اید، در شبکه های اجتماعی مانند twitter, facebook,linkedin, youtube و…قرار دهید و لینک محصول خود را نیز قرار دهید.

۶- همیشه فعال باشید و محصول جدید تولید کنید.

وقتی یک کاربر یکی از محصولات شما را می بیند، مارکت های بین المللی طبیعتا محصولات دیگر شما را به خریدار پیشنهاد می دهند و هنگامی که تعداد محصولات زیاد باشد حق انتخاب کاربران بیشتر خواهد بود و با تنوع بیشتری از محصولات روبرو خواهند شد و می توانند محصول شما را خریداری کنند.نکات فروش محصول در مارکت بین المللی 

در اکثر MarketPlace ها بخشی به عنوان جدیدترین محصولات وجود دارد و زمانی که فعال باشید و محصول منتشر کنید،بصورت مداوم اکانت کاربری شما به همراه تصویر محصول شما در این بخش گذاشته می شود و افراد بیشتری از محصولات شما بازدید می کنند. پس همیشه محصولات جدید و بصورت مداوم تولید کنید و از این کار دست نکشید.

۷- در فروش جهانی همه مارکت بین المللی شرکت کنید.

به طور مثال هر سال زمانی به اسم Black Friday و Cyber Monday وجود دارد و همچنین بسیاری از مارکت پلیس ها یکسری event دارند و برای آن اطلاع رسانی می کنند و می گویند می توانید محصول خود را در این event ها با تخفیف بفروش برسانید. حتما در این event ها شرکت کنید چرا که یک مارکت بین المللی با نزدیک شدن به یک event برای آن تبلیغ بسیار زیادی می کند و این موضوع باعث دیده شدن بیشتر محصول می شود و چون قیمت محصولات با تخفیف است احتمال فروش آن بسیار زیاد است.
تجربه شخصی من از این Event ها ثابت کرده که فروش در همان تاریخ Event تا ۷۰ درصد افزایش پیدا میکند.

بیشتر بدانید :

-حرف آخر

بخاطر داشته باشید محصولات با کیفیت، مشتری های وفادار را ایجاد میکند. زمانی که فردی یکی از محصولات شما را میخرد باید تبدیل به یک مشتری وفادار شود و این شخص به فردی تبدیل می شود که بعد از انتشار محصول جدید، از جمله اولین بازدید کنندگان و خریداران خواهد بود و حتی اگر خرید هم نکند می تواند تبلیغ کننده محصولات جدید شود.نکات فروش محصول در مارکت بین المللی 

منبع : نمایش