آموزشتجارت الکترونیک

چیدمان چند وجهی: جدید ترین روش چیدمان فروشگاهی

در این مقاله به معرفی آخرین روش چیدمان فروشگاه بوسیله نرم افزار و معرفی نرم افزارهای چیدمان فروشگاهی یا همان (Planogramming) می‌پردازیم.چیدمان چند وجهی این مقاله به شما کمک می‌کند اطلاعات کافی برای شروع فرآیند چیدمان فروشگاهی به روشی علمی را کسب کنید و با نرم افزار های مربوطه آشنا شوید.

بیشتر بدانید :

چیدمان چند وجهی چیست؟

چیدمان چند وجهی به علم نحوه استقرار کالاهای مختلف در فروشگاه جهت افزایش فروش گفته می‌شود. امروزه علاوه بر کتاب ها و مقالات فراوان و رو به رشدی که برای این تخصص نوشته شده نرم افزار های گوناگونی نیز در این زمینه ساخته شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دراین نوع چیدمان علاوه بر پلان چیدمان که از زاویه دید بالا به فروشگاه نگاه می‌کند، کلیه تجهیزات از نمای روبر نیز مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرند. در گذشته در مبحث مدیریت دسته بندی (Category Management) دسته بندی گروه های کالایی در پلان چیدمان مورد ارزیابی و بررسی قرار می‌گرفت تا بهترین نقطه فروشگاه برای کالاها بر اساس اولویت های مختلف در نظر گرفته شود.چیدمان چند وجهی

مزایای استفاده از چیدمان چند وجهی

اکنون به کمک ابزارهای چیدمان چند وجهی علاوه بر اینکه محل استقرار کالا در فروشگاه مورد بررسی قرار می‌گیرد، محل قرارگیری کالا در تجهیزات از نظر ارتفاع و نوع چینش نیز مورد بررسی دقیق قرار گرفته و از نحوه بازخورد نرم افزار تحلیل های گوناگونی را به کاربر میدهد.

بیشتر بدانید :

مزیت دیگر استفاده از نرم افزارهای چیدمان چند وجهی جلوگیری از اتلاف وقت و سردرگمی پرسنل در امر چیدمان کالاهاست. این نرم افزار ها میتوانند به صورت دو بعدی، سه بعدی و مصور با مقیاس درست و شکل بسته بندی کالا خروجی هایی را به کاربر بدهد که بتواند به کمک آنها در کمترین زمان و بدون اشتباه چیدمان را انجام دهد.

عملکرد نرم افزار های چیدمان چند وجهی
عملکرد نرم افزار های چیدمان چند وجهی

نحوه عملکرد نرم افزار های چیدمان چند وجهی

اغلب این نرم افزارها قابلیت اتصال به سیستم انبار و صندوق را داشته و بواسطه آن تحلیل های فراوانی در خصوص میزان فروش، ردیفهای و مکانهای پر فروش و کم فروش فروشگاه و همچنین اخطار خالی بودن قفسه را دارند. همچنین به دلیل اهمیت این نرم افزار در عملکرد درست فروشگاه اغلب این نرم افزارها دارای پشتیبانی ۲۴ ساعته هستند.چیدمان چند وجهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× واتس آپ کارشناسان

AdBlock را غیر فعال کنید

ما برای کسب مدیریت کسب کار خود نیاز به هزینه داریم . لطفا افزونه تبلیغات را غیر فعال کنید تا حدقل بتوانیم آگهی را نمایش دهیم .. نیاز نیست برروی آن ها کلیک کنید .